Wycieczka do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
24 maja 2019 roku uczniowie klasy II kształcącej w zawodzie technik obsługi turystycznej w ramach udziału w projekcie edukacyjnym „Krokus ocalić od zapomnienia” wraz z opiekunkami udali się na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem naszego wyjazdu była integracja zespołu klasowego, rozwój wrażliwości młodzieży na odmienność kulturową, etniczną i religijną oraz krzewienie tolerancji i idei dialogu poprzez bezpośredni kontakt z „żywą historią”.
Po dotarciu do stolicy udaliśmy się do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, gdzie uczestniczyliśmy w zwiedzaniu wystawy stałej składającej się z ośmiu interaktywnych instalacji. Przewodnik, który oprowadzał nas po muzeum, pomógł nam zrozumieć trudną historią wyznawców judaizmu. Dowiedzieliśmy się również, ile zła przyniosła mowa nienawiści oraz że dziedzictwo żydowskie stanowi integralną część historii Polski. Opuszczaliśmy gmach muzeum dostrzegając wkład narodu żydowskiego w rozwój polskiej kultury, nauki, a także gospodarki. Kolejnym etapem naszej wycieczki było Stare Miasto z Kolumną Zygmunta oraz Pomnikiem Syrenki Warszawskiej. W drodze powrotnej na dworzec zobaczyliśmy również inne zabytki Warszawy - Pałac Kultury i Nauki, Pałac Prezydencki i Grób Nieznanego Żołnierza.
Wycieczkę do Warszawy uważamy za bardzo udaną. Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc, zrobiliśmy dużo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia, podczas drogi powrotnej rozmowom nie było końca.